Uderzenia gorąca na twarzy – czy to menopauza?

Czasem zdarza się, że odczuwamy uderzenia gorąca na twarzy jednak nie zawsze oznacza to początek menopauzy i wyrok, że się starzejemy.. Jest kilka innych przyczyn tego zjawiska, które postaramy się tutaj wymienić. Warto więc się z nimi zapoznać. W końcu uderzenie gorąca mogą mieć bardzo prozaiczną przyczynę, jak stres lub świadczyć o naprawdę poważnej chorobie. Jeśli nie są one jednorazowym epizodem, należy skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Przyczyny uderzenia gorąca

Oczywiście uderzenia gorąca i zimna mogą być spowodowane menopauza ale również ciąża. Podczas ciąży uderzenia gorąca zdarzają się często, a ich przyczyna wynika z zachodzących w organizmie kobiety zmian hormonalnych. Mogą się one pojawiać się przez całą ciążę oraz bezpośrednio po jej zakończeniu. Z kolei w przypadku menopauzy uderzenia gorąca dotykają kobiety w wieku około menopauzalanym. Ta przykra dolegliwość może pojawić się nawet na trzy lata przed ustaniem miesiączkowania i utrzymywać się po wygaszeniu przez organizm funkcji rozrodczych. Czyli nawet kilka lat. Uderzenia gorąca przyczyny Józefa być związane z chorobami tarczycy.W przebiegu tej choroby mogą pojawić się również inne objawy takie, jak rumienienie się czy wzmożona potliwość oraz rozdrażnienie, problemy z koncentracją i kołatanie serca.

Uderzenia gorąca na twarzy

Podejrzenie chorób tarczycy należy koniecznie skonsultować z lekarzem i wykonać zalecane badania diagnostyczne.
Przyczyną takich stanów może być również nadwaga. Przyczyną prawdopodobnie jest wyższy poziom estrogenów związany z ilością tkanki tłuszczowej w organizmie.
Podejrzewam można również skutki uboczne brania niektórych leków. To dość popularny wśród wielu specyfików efekt uboczny. Należy skonsultować się z lekarzem i w razie konieczności wypróbować inne dostępne preparaty.
Bardzo charakterystyczne dla tej choroby są nocne poty połączone z uderzeniami fal gorąca.
U niektórych osób obserwuje się taką reakcję na silny stres lub lęk. Uderzeniom gorąca towarzyszy oblewanie się rumieńcem na twarzy czy drżenie rąk. Może to być objaw nerwicy.
Istnieje jednak wiele pomniejszych powodów dla których cierpimy na uderzenia gorącą. Moga nimi być na przykład stres. Dzięki tej wiedzy możemy jednak wyeliminować część z przyczyn tego zjawiska w naszym organizmie. W każdym razie warto tego typu zdarzenia, które utrzymują się przez dłuższy czas zgłosić lekarzowi pierwszego kontaktu, by mógł ocenić skalę problemu i skierować nas do lekarza prowadzącego potrzebne leczenie. W ten sposób odpowiednio zadbamy o nasze zdrowie i będziemy mieć pewność, że nic nam nie dolega albo będziemy wiedzieć jakie zmiany w naszym życiu powinniśmy ustalić, żeby osiągnąć lepsze wyniki i poczuć się zdrowiej. Warto jednak pamiętać, że jednorazowe przypadki wcale nie muszą oznaczać poważnej choroby i nie należy każdorazowo informować o tym lekarza. W końcu trzeba utrzymywać zdrowy środek jeżeli chodzi o wizyty u lekarza rodzinnego i specjalistów. W każdym razie zawsze pamiętajmy, by dbać o nasze zdrowie.